0

بوت لودر(Bootloader ) چیست؟

تیم Gsm-King در این پست قصد دارد تا به طور کامل بوت لودر(Bootloader )  را برای شما  خواننده گرامی معرفی کند.

  درواقع بوتلودر یه کد هست که قبل از سیستم عامل اجرا میشود و در تمام سیستم عامل ها کاربرد ومعنی یکسانی دارد بوت لودر اساسا دستورالعمل بوت کرنل سیستم عامل را بسته بندی می کندهمچنین بوت لودر محیط اصلاح و عیب یابی مخصوص به خود را دارند. از آن جایی که بوت لودر همانطوری که قبلااشاره کردیم قبل از هر نرم افزاری روی دستگاه شما شروع به کار می کند، این مسئله آن را نیازمند هماهنگی کامل با پردازنده می کند و حتی جالبه بدونید  هر مادربرد بوت لودر مخصوص به خود را دارد. این یکی از دلایلی است که گوشی های اندرویدی رام های کاستوم توسعه داده شده متفاوتی دارند، زیرا تنوع سخت افزار زیادی در بین این گوشیها وجود دارد.

gsmkingبه صورت پیش فرض Bootloader  روی دستگاه قفل میباشد به این دلیل که تولید کنندگان از نسخه هایی که شرکت سازنده ارائه میدهد استفاده کنند از از نصب کاستوم رام و کاستوم ریکاوری و البته روت کردن جلوگیری بشه

در دستگاه های  هوشمند مانند PC مجهز به دو سیستم عامل مختلف باشد که از واژه Dual boot یا بوت

دوگانه استفاده می‌کنیم. در این حالت در واقع سیستم عاملی از بین این دو سیستم عامل فرضی بصورت

خودکار بارگذاری و اجرا می‌شوند که توسط کاربر برنامه ریزی شده است. همین مفهوم درباره سیستم عامل اندروید هم وجود دارد ب غیر اینکه در سیستم عامل اندروید تنها با یک سیستم عامل روبرو هستیم!!

در واقع بوت لودر در اندروید تشخیص می‌دهد که چه زمانی اندروید را اجرا کند و چه زمانی به حالت Recovery برود.این حالت را در پست Recovery به طور مفصل توضیح خواهیم داد

بخاطر داشته باشید انلاک بوت لودر گارانتی گوشی را باطل می کند. همچنین اطلاعات ذخیره شده در پارتیشن دیتا را پاک خواهد کرد.

پیروز و موفق باشید

گروه تخصصی Gsm-King

طراحی سایت

عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!

0