0

روت کردن با استفاده از Kingo Root APK  بدون اتصال به کامپیوتر

ابتدا KingoRoot.apk رانصب کنید . با استفاده از این برنامه گوشی شما می تواند بدون نیاز به کامپیوتر روت شود.

حالا

۱.گوشی سامسونگ و کابل USB  را آماده کنید.

۲.Kingo Root Android را رایگان دانلود و نصب کرده و روی کامپیوتر اجرا کنید.پس از آن که دانلود به پایان رسید ورژن کامپیوتر Kingo Root Android را نصب و اجرا کنید.

1

۳.گوشی  خود را با استفاده از کابل USB به کامپیوتر وصل کنیدتا زمانی که فرآیند روت به پایان برسد هرگز کابل را لمس یا جدا نکنید.

۴.اگر پیش از این درایور نرم افزار را روی کامپیوتر خود نصب کرده اید به مرحله ی بعد بروید. پس از اتصال به کامپیوتر Kingo Android Root به صورت خودکار درایور را بر روی گوشی شما بررسی کرده و در صورتی که روی کامپیوتر نصب نشده باشد آن را برای شما دانلود و نصب خواهد کرد. هنگامی که نصب درایور به پایان رسید، برنامه با گوشی شما ارتباط برقرار می کند.

۵. (در صورتی که پیش از این USB Debbuging Mode را فعال کرده اید به مرحله بعد بروید) اکنون به صورت دستی با دنبال کردن دستورالعمل های Kingo Android Roit که بر اساس ورژن اندروید شما می باشد،USB Debugging را بر روی گوشی خود فعال کنید.هنگامی که فعال شد،نام مدل دستگاه و وضعیت روت همراه با Root Notification و یک دکمه ی Root روی نرم افزار ظاهر می شود.

2

۵. (اگر پکه پیش از این USB Debbuging Mode را فعال کرده اید به مرحله بعد بروید) اکنون به صورت دستی با دنبال کردن دستورالعمل های Kingo Android Roit که بر اساس ورژن اندروید شما می باشد،USB Debugging را بر روی گوشی خود فعال کنید.هنگامی که فعال شد،نام مدل دستگاه و وضعیت روت همراه با Root Notification و یک دکمه ی Root روی نرم افزار ظاهر می شود.

6. چند دقیقه زمان می برد که این فرآیند به پایان برسد. در این لحظه برخی از شرایط از قبیل اتصال،شبکه،مدل های گوشی و …تغییر می یابند. در صورتی که فرآیند روت قدری طول میکشد.

7.اگر فرایند روت با موفقیت انجام شد ، که در بیشتر موارد هم این گونه است، Kingo Root پیغامی مبنی بر این که روت با موفقیت صورت گرفته است برای شما ارسال می کند.

 

روت کردن با استفاده از  Root Genius

Download-Root-Genius-Rooting-Tool

برنامه‌ای که توسط آن می توانید گوشی خود را روت کنید Root Genius نام دارد که مانند مورد قبل هم از نسخه‌ی اندرویدی و هم از نسخه‌ی ویندوزی برخوردار است. مزیتی که این برنامه نسبت به KingRoot دارد نمایش لیستی قطعی از تلفن‌های پشتیبانی شده است. معمولا در اپلیکیشن‌های روت تنها شاهد نسخه‌های مختلف اندروید هستیم که پشتیبانی از روت آن‌ها تایید شده است. اما این موضوع در رابطه با Root Genius متفاوت بوده و دستگاه های تست شده با ذکر نام و نسخه‌ی اندروید در سایت این برنامه قرار گرفته‌اند. از گوشی‌های معروف مانند سامسونگ و سونی گرفته تا برندهای کمتر شناخته شده همچون oppo یا lenovo همگی در این لیست حضور دارند . البته نبود یک گوشی در این لیست دلیل به عدم پشتیبانی شدن آن نیست و این لیست تنها گوشی‌های تست شده را به کاربران نمایش خواهد داد. هنگام روت از داخل اپلیکیشن اگر مدل گوشی شما شناسایی نشد یا بعد از کلیک روی گزینه‌ی روت هیچ اتفاقی نیفتاد، یک اپلیکیشن تغغیر آی‌پی را اجرا کرده و بعد از اطمینان از فعال بودن آن، یک بار دیگر عملیات را انجام دهید

برای استفاده از نسخه‌ی کامپیوتری این برنامه نیز همانطور که در بخش پیش‌نیازها ذکر شد ابتدا باید از فعال بودن USB debuging در بخش Developer option اطمینان پیدا کنید. سپس گوشی خود را با کابل به رایانه متصل کنید و بعد از نصب درایورها نرم‌افزار Root Genius را اجرا کنید. حال منتظر بمانید تا این برنامه اقدام به شناسایی مدل و برند گوشی شما کند. بعد از این مرحله تنها کافیست تا با یک کلیک عملیات روت خودکار را آغاز کنید. در صورتی که پیغام Succes را مشاهده کردی عملیات با موفقت انجام شده

 کاستوم‌ریکاوری TWRP  

در این روش اول باید بوتلدر را آنلاک کنیم

5db024f2-873b-47be-a1ae-40d1622b9e4a

در روش های قبلی که شامل راه های راحت برای روت کردن بودولی در صورت پاسخ ندادن باید از این روش استفاده کنید که اولین گام پیدا کردن TWRP نسخه گوشی سپس گوشی را به حالت  Downloading ببرید.


Samsung: 
گوشی را خاموش کنید. دکمه Home + دکمه Power + دکمه Volume Down را همزمان فشار دهید.
Sony: هنگام روشن شدن گوشی دکمه Volume Up را مرتبا فشار دهید تا زمانی که وارد دانلودینگ مود شوید.
LG: گوشی را خاموش کنید. دکمه Volume Up را نگه دارید و گوشی را با کابل به رایانه متصل کنید.
Huawei: گوشی را خاموش کنید. دکمه Power + دکمه Volume Up را همزمان فشار دهید و تا زمان وارد شدن به ریکاوری نگه دارید. 

بعد از اینکه گوشی را به حالت  Downloading Mode بردید توسط کابل به رایانه متصل کنید. سپس فایل کاستورم ریکاوری TWRP که دانلود کردید را از حالت فشرده خارج کرده و وارد پوشه‌ی آن شوید به طوری که فایل .img در آن قرار داشته باشد. نام آن را به twrp.img تغییر دهید سپس کلید Shift را روی کیبورد نگه دارید و روی فضای سفید فولدر راست کلیک کنید. حال گزینه‌ای به نام open command window here مشاهده خواهید کرد. روی آن کلیک کنید تا پنچره CMD باز شود. در پنجره‌ی باز شده دستور fastboot flash recovery twrp.img را تایپ کرده و Enter بزنید. سپس منتظر بمانید تا عملیات به پایان برسد و سپس گوشی خود را ریبوت کنید. کاستوم ریکاوری TWRP هم اکنون در گوشی شما نصب شده است و می‌توانید توسط دستورات زیر وارد آن شوید.

نحوه ورود به Costume Recovery

Samsung: گوشی را خاموش کنید. دکمه Home + دکمه Power + دکمه Volume Up را همزمان فشار دهید.
Sony: هنگام روشن شدن گوشی دکمه Volume Down را مرتبا فشار دهید تا زمانی که وارد ریکاوری شوید.
LG: گوشی را خاموش و سپس روشن کنید. هنگامی که آرم ال جی را مشاهده کردید دکمه Power + دکمه Volume Down را فشار دهید.
Huawei: گوشی را خاموش کنید. دکمه Power + دکمه Volume Down را همزمان فشار دهید و تا زمان وارد شدن به ریکاوری نگه دارید.

اکنون برای روت کردن گوشی کافیست تا فایل مخصوص SuperSu.zip  دانلود و توسط این کاستوم ریکاوری نصب کنید. این فایل که برای تمام برندها یکسان است به حافظه‌ی گوشی منتقل کنید. گوشی را خاموش کرده و به حالت ریکاوری ببرید. بعد از اجرای TWRP با انتخاب گزینه ی Install به فایل‌منیجر گوشی دسترسی خواهید داشت که باید از این بخش فایل SuperSu.zip را انتخاب کنید تا شروع به نصب کند. بعد از اینکار به بخش Reboot در محیط ریکاوری رفته و گوشی را Reboot System کنید (اگر هنگام ریبوت پیامی در رابطه با Root Lost مشاهده کردید No را انتخاب کنید).

CF auto root(فقط سامسونگ)

Screenshot-34

گوشی های سامسونگ  با استفاده از CF auto root به راحتی روت کنید. برای انجام اینکار شما به نصب بودن درایورهای گوشی نیاز دارید. از آنجایی که انجام این روش نیازمند وصل بودن گوشی به کامپیوتر است باید USB debuging را نیز در بخش Developer option گوشی فعال کنید.

قبل از هر کاری اول به قسمته  About گوشی رفته و نسخه‌ی اندروید و همچنین ModelNumber گوشی را یادداشت کنید

همانطور که در بالا گفتم گوشی را به حالت DownloadMode ببرید .اگر درایورهای گوشی به درستی نصب باشند Odin اقدام به شناسایی آن کرده و کادر پایین ID:COM به رنگ آبی تبدیل خواهد شد که نشانه‌ی اتصال موفق گوشی به رایانه است

حالا فایل روت دانلود  را که معمولا از فرمت md5 برخوردار است در بخش AP نرم افزار Odin فراخوانی کنیداکنون Start را بزنید  تا عملیات روت گوشی آغاز شود. بعد از Done شدن مراحل نیز گوشی را از کابل جدا کرده و یک بار ریبوت کنید

تبریک میگم گوشی شما حالا روت شده برای اطمینان برنامه RootChecker  را نصب کنید و از روت شدن و نشدن دستگاهتون اطمینان پیدا کنید

موفق و پیروز باشید

گروه تخصصی Gsm King

طراحی سایت

عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!

0