0

  در ابتدا باید بهتون بگم ﻧﺮﻡ ﺍﻓﺮﺍﺭ Huawei Update Extractor برای استخراج رام های رسمی ﮔﻮﺷﯽ ﻫﺎﯼ ﻫﻮاﻭﯼ ﺑﺎ ﭘﺴﻮﻧﺪ Update.app  و از محتویات داخل آن مثل فایلهای  recovery.img , system.img , cust.img و … استفاده کنید 

huawei-extractorرام های رسمی برای گوشی های هوآوی به صورت تک فایل همانطور که در بالا گفتم  نام update و پسوند .app میباشد. از سری های MTK تا Qcom و یا حتی سری اختصاصی هوآوی HiSilicon.

 روش نصب رام های رسمی به این صورت است که اول فایل را درون پوشه ای با نام dload در حافظه ی داخلی و یا مموری کارت خارجی منتقل کرده و با فشردن کلیدهای ولوم و پاور در حالت خاموش، اقدام به نصب آن کنید.

در این روش حتما باید  حتما شماره کاستوم رام مورد نظر با گوشی مطابق باشد و بیلد نامبر آن یا بالاتر یا برابر باشد.

برای نصب ریکاوری کاستوم یا زمانی گوشیتان بریک و یا بوت لوپ شده و میخواهید از طریق فست بوت این فایل ها را فلش بزنید. ابتدا باید فایل های مورد نظر رو که با پسوند .img مانند userdata, system, recovery, boot, و… در بوتلودر و با دستورات FastBoot نصب کنید

 نکته : حتما باید بوتلدر (Bootloader) انلاک باشد نمیتوانید پارتیشن های مورد نظر را ازطریق FastBoot نصب کنید 

روش دسترسی به بوتلودربه این صورت است که اول در حالت خاموش، با نگهداشتن کلید ولوم پایین و پاور وارد این قسمت میشوید و یا در حالت روشن میتوانید با فعال سازی usb debugging و ارسال دستور adb reboot bootloader از cmd ویندوز به بوتلودر دسترسی پیدا کنید.

حالا که مراحل تمام شد با خیال راحت برنامه  Huawei Extractor رانصب و برنامه را باز کنید 

در برنامه مورد نظر گزینه  (…)  را انتخاب و فایل UPDATE.APP را انتخاب کنید 

بعد از آن  فایل های  CUST.IMG  BOOT.IMG  SYSTEM.IMG  RECOVERY.IMG را انتخاب کنید و بر روی Extract Selected کلیک کنید.

سپس برنامه  Platform Tools را نصب کنید و فایل های استخراج شده را در پوشه  Platform Tools انتقال بدید .

گوشی را با نگه داشتن کلید ولوم پایین پایین و اتصال کابل USB به حالت FASTBOOT ببرید. و یا در حالت روشن USB Debug رو فعال کنید و دستور زیر رو در cmd صادر کنید.

fastboot flash boot boot.img
fastboot flash recovery recovery.img
fastboot flash cust cust.img
fastboot flash system system.img
fastboot erase userdata

پس از رایت شدن فایل های استخراج شده باید فایل UPDATE.APP که از آن فایل ها را استخراج کرده ایم را داخل پوشه dload انتقال دهیم و با SD Card برو روی گوشی رایت کنیم.

موفق باشید

 

طراحی سایت

عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!

0